Přidej se

One love

Jsme nezisková organizace Rastafari, o.p.s. a provozujeme projekt neziskového komunitního internetového rádia Radio Rastafari.

 

Veškerou činnost spojenou s neziskovkou i rádiem vykonáváme na bázi čirého dobrovolnictví s příležitostnou výpomocí fanoušků projektu.

 

Naším cílem je zažít českou reggae scénu propojenou a spolupracující. Nabízíme selektorům, DJům a soundsystémům podílet se na programu radia. Vysílání probíhá jednoduše - z obývacího pokoje každého DJe.

 

V našem progRRamu nalezne jak pravidelné, živě moderované pořady jednotlivých DJs, tak náhodnou reggae selekci z našeho archivu, tzv. "FRMOL" (free reggae mix on line). Pokud v čase FRMOLu běží spřízněný pořad na jiném rádiu, přesměrováváme na něj naše posluchače.

 

Mezi naše další činnosti patří kupříkladu sbírání odkazů a přesměrovávání na tematicky spřízněné články jiných webů a portálů. Rádi podporujeme, zejména formou propagace, další "nadšenecké" aktivity.

Realizujeme terénní akce zaměřené zejména na streamování hudebně spřízněných festivalů, koncertů, parties atd.

Poskytujeme a zprostředkováváme hudební náplň řady akcí, zúčastnili jsme se např. pochodu proti ACTA, pravidelně se hlasitě účastníme pochodu Million Marihuana March, konopného veletrhu Cannafest či veletrhu neziskovek NGO Market.

 

Postupně jsme vytvořili celou řadu způsobů, jak fanoušci mohou náš projekt podpoRRovat. Vyberou si všichni: kdo mají finance, či naopak čas a energii, nebo prostě jen dobrou vůli.

 

V rámci snah o ekonomickou soběstačnost, tedy pokrytí nákladů na provoz rádia spouštíme od prosince 2014 "Partnerský program" v rámci našeho e-shopu, ve kterém propojujeme zájmy naše, našich partnerů i jejich zákazníků-našich fanoušků.

Pro financování našeho provozu používáme transparentní účet.

 

Jako dobrovolný příspěvek k naší činnosti jsme od fanoušků během roku 2014 získali mobilní aplikace pro systémy Android a Windown Phone. Ve vývoji je aplikace pro iOS (sledujte, soon come!).

 

Toto médium nabízíme všem "positive vibez" tvůrcům jako společnou platformu k šíření vlastní tvorby - hledáme spolupráci a propojení vedoucí k růstu celé české a slovenské reggae scény a rasta komunity.
 

Vše, co děláme, snažíme se dělat, jak nejlépe dovedeme, a celý projekt je udržován v chodu jen díky nadšení lidí, kteří vysílají, organizují, propagují, hrají, zpívají, fotí, píší či se věnují dalším tematicky spřízněným aktivitám na podporu svobodné kultury - anebo prostě jen poslouchají a podporují.
 

Určitě se nám ozvěte, máte-li jakýkoli dotaz, vizi, nápad, návrh, přání či cokoli jiného.

KONTAKT

Jsme samozřejmě i na Facebooku či Twitteru.

 

Vysílej s námi pozitivně!